طراحی اپلیکیشن موبایل


طراحی اپلیکیشن موبایل ویژه سیستم عامل های Android و IOS


با افزایش تلفن‌های هوشمند و قرارگرفتن آنها به عنوان اولین دستگاه رایانه شخصی مردم که همیشه نیز همراهشان است احساس نیاز برای طراحی نرم افزار مخصوص و ارایه خدمات برای گوشی های همراه نیز به موازات آن افزایش یافته.

خبرها و آمارها نشان میدهد که بیشتر استفاده کنندگان از شبکه‌ها را در حال حاضر دستگاه‌های همراه نظیر موبایل و تبلت رقم میزنند که این آمار جای تامل دارد. به صورت خلاصه گزارش‌ها حاکی از آن است که کاربران علاقه زیادی به بازدید از وب سایت و نرم افزار مورد نظرشان از طریق تلفن همراهشان دارند. از بازدید سایت‌ها و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی گرفته تا کاربردهای بیزینسی و اداری را میتوان با موبایل انجام داد. لذا فعالیت در این فضای بزرگ با این حجم مخاطب بسیار کار هوشمندانه‌ای است.

از برنامه های موبایل می توان برای گسترش کسب و کارهای نوپا یا ورود به حوزه های تجارت، سلامت، بانکداری، سیستم های دولتی و فروشگاه های اینترنتی، سیستم های آموزش، سیستم های حقوقی، توسعه اجتماعی و بسیاری از موارد دیگر استفاده نمود. 

موارد با اهمیت در طراحی اپلیکیشن عبارتند از :


تهیه مستندات پروژه

تهیه مستندات پروژه

اولین کاری که در زمینه سفارش طراحی اپلیکیشن موبایل باید انجام دهید این است که طرح اولیه پروژه خود را که شامل نیازهای شما، مخاطب اپلیکیشن، چیدمان صفحات و توضیحات مرتبط با کارکرد اپلیکیشن است آماده نمایید. در صورتی که انجام چنین کاری برای شما دشوار است جای نگرانی وجود ندارد می توانید از طریق مشورت با ما به طرح دلخواه خود برسید. انجام چنین کاری چند حسن برای شما خواهد داشت، مهمترین حسن این کار این است که نیازهایی که دارید به صورت منسجم درخواهد آمد و می توانید به طراح ، ایده خود و آن چیزی که مدنظر دارید را نشان دهید و نهایتا اپلیکیشن موبایلی که تحویل خواهید گرفت مشخص خواهد بود. از طرف دیگر مشخص نمودن طرح پروژه به طراح کمک خواهد کرد تا بتواند برآورد دقیق و درستی از هزینه و زمان انجام پروژه طراحی اپلیکیشن (ANDROID یا IOS) داشته باشد.

نوع برنامه نویسی اپلیکیشن

برنامه نویسی اپلیکیشن توسط رایابرهان به صورت برنامه نویسی Native برای اپلیکیشن های Android و IOS می باشد که در این حالت برنامه نویسی بر اساس سیستم عامل موبایل مورد نظر انجام می شود که در نتیجه سرعت اجرای برنامه بسیار سریع تر خواهد بود و تمام اپلیکیشن های حرفه ای و معمول در جهان از این طریق پیاده سازی می شوند.

در مقابل برنامه نویسی Native ، برنامه نویسی Cross platform قرار دارد که در آن نرم افزار روی مرورگر اجرا می شود و امکان نصب روی سیستم عامل های مختلف را دارا می باشد اما ضعف آن سرعت پایین نرم افزار و عدم امکان استفاده از تمام ویژگی های سیستم عامل هدف می باشد و همان طور که گفته شد نرم افزارهای حرفه ای در جهان از طریق برنامه نویسی Native پیاده سازی می شوند.


نوع برنامه نویسی اپلیکیشن


گرافیک و طراحی شکل ظاهری اپلیکیشن


گرافیک و طراحی شکل ظاهری اپلیکیشن

طراحی گرافیک اپلیکیشن موبایل، با توجه به تجربه کاربری و بر اساس نیازها و رفتارهای کاربر اهمیت بسیار بالایی دارد. شرکتهایی که در این زمینه تجربه کافی دارند، با توجه به مدل ذهنی و رفتار شناسی کاربران، عناصر مختلف اپلیکیشن را جایگزین می کنند. به همین جهت هزینه طراحی گرافیکی و تجربه کاربری با توجه به اپلیکیشن مشخص می شود. در نظر داشته باشید که زیبایی ظاهری اپلیکیشن به تنهایی ملاک بر حرفه ای بودن و خوب بودن آن نیست، بلکه سادگی و کارکرد مناسب آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اتصال اپلیکیشن به سرور

برخی از اپلیکیشن های موبایل داینامیک، برای اینکه بتوانند اطلاعات را نگهداری کنند به سرور متصل می شوند. بعنوان مثال یک اپلیکیشن خبری برای نمایش اخبار جدید نیازمند این است که به سرور متصل شده و اطلاعات اخبار جدید را دریافت نموده و در اپلیکیشن نمایش دهد ، بنابراین نیاز به یک پنل تحت وب سمت سرور داریم که مشتری بتواند اطلاعات اپلیکیشن را در آن پنل و از طریق اینترنت وارد کند.لذا بخشی از تعرفه طراحی اپلیکیشن موبایل در نرم افزارهایی که اطلاعات داینامیک دارند ، به طراحی بخش سرور و مدیریت محتوای اپ مرتبط می شود.


اتصال اپلیکیشن به سرور


انواع اپلیکیشن های موبایل

انواع اپلیکیشن های موبایل

اپلیکیشن های موبایل طراحی شده را می توان به گروه های مختلف تقسیم کرد و بر اساس آن اعلام هزینه انجام داد. به عنوان مثال برخی از انواع اپلیکیشن موبایل عبارتند از:

  • اپلیکیشن موبایل خبری
  • اپلیکیشن موبایل فروشگاهی
  • اپلیکیشن موبایل نیازمندی
  • اپلیکیشن موبایل کاتالوگ (مناسب برای شرکتهایی که تمایل به نمایش لیست محصولات، کاتالوگ، اخبار شرکت و... دارند)

جزئیات

خصوصیات طراحی وب سایت توسط رایابرهان


نمونه کارهای اندروید

از طریق لینک زیر می توانید برخی از نمونه کارهای Android را مشاهده کنید ، طبیعتا تعداد زیادی از نمونه کارها به دلیل شرکتی بودن پروژه امکان نمایش عمومی را ندارند.

مشاهده نمونه کارهای اندروید

نمونه کارهای IOS

از طریق لینک زیر می توانید برخی از نمونه کارهای IOS را مشاهده کنید ، طبیعتا تعداد زیادی از نمونه کارها به دلیل شرکتی بودن پروژه امکان نمایش عمومی را ندارند.

مشاهده نمونه کارهای IOS

تعرفه طراحی اپلیکیشن موبایل

تعرفه ی طراحی اپلیکیشن توسط رایابرهان با توجه به تخصص و تجربه مهندسان رایابرهان تعرفه های معقول و مناسبی در نظر گرفته شده است و از هزینه طراحی اپلیکیشن از حداقل ۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان شروع می شود.

مشاهده تعرفه های طراحی اپلیکیشن موبایل

نیاز به راهنمایی بیشتری دارم

در صورتیکه هنوز ابهاماتی در مورد طراحی اپلیکیشن مورد نظر شما وجود دارد به سادگی می توانید با شماره تلفن ۶۶۹۱۴۷۹۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

تماس با ما
تماس با ما

اگر سوالی دارید با ما در میان بگذارید...

تماس با ما